Ogólnopolski konkurs „LEKTURTIKON”

Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcamy do udziału Państwa uczniów w ogólnopolskim konkursie „LEKTURTIKON” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży w całej Polsce, utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne promowanie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur oraz upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych, jaką jest internetowa gra wykorzystująca nowoczesne technologie.

 • W Konkursie należy odpowiedzieć na 24 pytania dotyczące 6 lektur szkolnych.
• Pytania będą publikowane codziennie na stronie konkursu www.lektury.akademiamlodziezowa.pl. Pierwsze pytanie pojawi się 15 czerwca 2020 r. o godz. 20.00., ostatnie 20 czerwca 2020 r. o godz. 20.00.                                                            • Wygrywa ten, kto dobrze odpowie na wszystkie pytania.

Do wygrania atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.

I miejsce: 400 zł
II miejsce: 300 zł
III miejsce: 200 zł
IV-XX miejsca: 50 zł

Proponowany przez nas konkurs to ciekawa propozycja dla Państwa uczniów. Zachęcamy, a jednocześnie prosimy o zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie. Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc.

Zapisy do konkursu do 15 czerwca 2020 r. (godz. 20.00) poprzez stronę internetową
www.lektury.akademiamlodziezowa.pl

Więcej szczegółów mogą dowiedzieć się Państwo na stronie internetowej

www.lektury.akademiamlodziezowa.pl

oraz dzwoniąc pod numer tel. 603 253 541.

Do pobrania:
1. Regulamin konkursu (pobierz)
2. Plakat konkursu (pobierz)

—————————-
Akademia Młodzieżowa
ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin
email: akademia@fsd.lublin.pl
tel: 603 253 541