Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Kisielnicy, 13 października br., był wyjątkowy dla uczniów klasy pierwszej. Składali w nim bowiem uroczyste ślubowanie.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Ślubowania  przygotowała wychowawczyni klasy I i II Urszula Kalinowska. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy II., którzy poprzez swój program artystyczny i odśpiewanie życzeń podziękowali za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Po zakończeniu tej części  uroczystości delegacja uczniów wręczyła wszystkim pracownikom szkoły tort „ Serce za serce”, kosz słodkości i kwiaty. Po tym rozpoczęła się druga część uroczystości. W galowych strojach i przystrojeni w birety uczniowie kl. I prezentowali wierszyki i piosenki o wrażeniach z rozpoczętej nauki po przekroczeniu progów szkoły. Przedstawiciele klasy III zapewnili ich, że w szkole jest wesoło i zawsze można liczyć na pomoc starszych koleżanek i kolegów.

Pasowania na uczniów szkoły dokonała Pani Dyrektor Ewa Ćmielowska. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor, dotykając olbrzymim ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
Pierwszoklasiści odebrali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i prezenty od HEXA Banku Spółdzielczego w Piątnicy, a w klasie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.100_5013

100_5046 100_5052100_5017

100_5071 100_5077 100_5089 100_5108