Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Dnia 17 stycznia odbyła się wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Wiesława Masłowska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanym korytarzu szklonym dzieci przedstawiły program artystyczny ”Egzamin na Babcię i Dziadka”. Było to nie lada wyzwanie dla dziadków Dzieci z oddziału przedszkolnego mówiły wierszyki śpiewały piosenki, a także wspólnie z dziadkami startowały w konkurencjach: taniec z wnuczkami na gazecie, zwijanie włóczki w kłębek oraz nauka piosnki i tańca  przez wszystkich gości. Śmiechu było co nie miara. Na koniec przedszkolaki podarowały serduszka przygotowane z masy solnej.

Oprócz występu naszych najmłodszych uczniowie klas starszych przedstawiły przepiękne „Jasełka” przygotowane przez panią Mariolę Prostek. Szanowni goście nie kryli wzruszeń podczas występów swoich  wnucząt. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie . Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.