Konkurs pieśni i piosenki patriotycznej

9 listopada sześcioosobowy zespół uczniów naszej szkoły przygotowany przez p. Mariolę Prostek wziął udział już po raz czwarty w powiatowym IV Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu zorganizowanym przez Szkołę w Drozdowie.

Konkurencja była ogromna gdyż wykonawców solowych i zespołów było bardzo dużo. Po ponad godzinnej debacie Jury w składzie:

– p. Krzysztof Ryszard Kozicki  – Wójt Gminy Piątnica

– p. Krzysztof Witkowski – Dyrektor Szkoły Muzycznej w Zambrowie

– ks. Aleksander Suchocki – proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Drozdowie  

– p. Marcin Rydzewski – reprezentant Muzeum Przyrody w Drozdowie

– p. Marzena Magdziak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Drozdowie

– p. Irena Przybylak – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Drozdowie

wyłoniło 3 najlepszych wykonawców i 3 wyróżnienia. To była niesamowita próba naszego spokoju i wytrzymałości, gdy Jury wyczytywało 3 kolejne „wyróżnienia”, a nas wciąż nie było! Jakże byliśmy przeszczęśliwi kiedy traciliśmy już nadzieję wyczytano zespół naszej szkoły – I miejsce uczniowie Szkoły w Kisielnicy!!! Piosenka, którą zaśpiewali nasi uczniowie i jej wykonanie zrobiły wrażenie nie tylko na Jury ale i na innych wykonawcach. Była po prostu energetyczna. Fragment zamieszczamy poniżej.

Patronat honorowy nad konkursem objęła p. Elżebieta Parzych – Starosta Powiatowy. Współorganizatorem był p. Krzysztof Ryszard Kozicki – Wójt Gminy Piątnica. Serdecznie dziękujemy.dsc_0150100_5314dsc_0152dsc_0154dsc_0156dsc_0157dsc_0158dsc_0159dsc_0161dsc_0199dsc_0202dsc_0203100_5311