Jasełka widziane oczami dzieci

Jasełka szkolne odbyły się 19 grudnia w Szkole Podstawowej w Kisielnicy. Uczniowie klas  I-VI pod opieką pani Marioli Prostek i pani Urszuli Kalinowskiej przygotowali jasełka pod tytułem  ,,Objawił się nam Bóg – człowiek”. Były to długie lecz piękne jasełka.

W przedstawieniu główną rolę grali Józef  z Maryją, którymi byli Mateusz Sakowski oraz Julia Sakowska. Ważną, rolę odegrał król Herod, którym był Łukasz Sobczyński i Mikołaj Żebrowski przebrany za diabła. Wystąpił także liczny chór Aniołów. Nie zabrakło również zwierzątek takich jak owieczki, pies owczarek i osiołek. Bartek Korwek, Wiktor Pulwin i Marcin Weber byli królami, którzy podążali za gwiazdą Betlejemską. Pozostali aktorzy to: pasterze, siostra Heroda, duch żony Heroda, straż oraz dzieci. Nastrój Świąt Bożego Narodzenia urozmaiciły śpiewane kolędy i pastorałki. Przedstawienie miało na celu ukazanie historii Narodzenie syna Bożego i wprowadzenie nas w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Oliwia Plona kl. IV

Dnia 19 grudnia 2017 roku o godzinie 10.00 odbyły się  jasełka. Zostały przygotowane przez uczniów klas I-VI pod opieką pani Marioli Prostek i pani Urszuli Kalinowskiej .

O godzinie 10.00 wszystkie klasy wraz z Panem Wójtem Gminy Piątnica, rodzicami uczestników, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi udali się na górny hol, gdzie miały się odbyć tegoroczne jasełka.  Od razu w oczy rzucił się napis „Objawił Się Nam Bóg-Człowiek” na tle pięknej przez nas przygotowanej. Groty Narodzenia Pańskiego była przepiękna jak naturalna. W tematykę jasełek wprowadziła nas rodzina Państwa Żebrowskich. Zaproszeni goście z ciekawością oglądali przygotowane przez nas przedstawienie, które przybliżyło nam historią rodziny Dzieciątka Jezus, złożenie darów przez  trzech króli, spotkanie z pasterzami , zwierzątkami i dziećmi, które przybyły do miejsca narodzin. Dwie uczennice złożyły wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Cała publiczność wynagrodziła ich gromkimi brawami.

Uważam, że były to wspaniałe jasełka uczniowie świetnie zagrali swoje role, a  wspaniała sceneria dopełniła całe przedstawienie. Te jasełka zostaną długo w naszej pamięci. Czekamy na kolejne jasełka z niecierpliwością, ale w nadziei, że w nich zagramy.

Daria Korwek kl. IV