Dzień pełen wrażeń – 25 maja 2018 r.

W majowy piątek uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wybrali się na całodniową wycieczkę do Białowieży, Orzeszkowa i Hajnówki.

Pierwszym punktem podróży był Białowieski Park Narodowy, po którym oprowadzała nas pani przewodnik. Pokazała nam wiele gatunków drzew i przedziwnych roślin. W puszczy spotkaliśmy też żubra, trójpalczastego i czarnego dzięcioła i wiele innych zwierząt. Odwiedziliśmy również Rezerwat Pokazowy Żubrów. Tam zobaczyliśmy łosie, jelenie, rysie, lisy, żubry oraz wilka. Pobyt w Puszczy Białowieskiej był cudowną lekcją przyrody, z której na pewno każdy z nas wyniósł bardzo dużo.

Następnym celem była miejscowość Orzeszkowo niedaleko Hajnówki. Chatka Baby Jagi, w której widzieliśmy, a także spróbowaliśmy magicznych pierników, siedzieliśmy na łóżku na zapiecku, poznaliśmy działanie wagi prawdy i ścianę smutku. Naszą uwagę najbardziej przykuły lochy Jasia, mikstury i pokaz czarów. Poczuliśmy się, jakbyśmy na prawdę byli w świecie Baby Jagi – bohaterki niejednej opowieści dla dzieci. Braliśmy również udział w licznych konkurencjach. Największą frajdę mieliśmy latając na miotle i podczas gry terenowej „Tropem Baby Jagi” z ukrytymi punktami kontrolnymi.         Później czekał na nas przejazd kolejką wąskotorową. Przez 6 kilometrów mini pociągiem przemierzaliśmy Puszczę Białowieską i podziwialiśmy jej uroki, choć później stąpaliśmy po niej i mogliśmy wszystko zobaczyć z bliska i dotknąć. To zdecydowanie było ciekawsze doświadczenie.

Do domu wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni lecz szczęśliwi i pełni wrażeń. Po raz pierwszy zobaczyliśmy wilka i przekonaliśmy się, że wcale nie jest taki zły jak w bajce o Czerwonym Kapturku, a w Puszczy Białowieskiej czuliśmy się jak Mary Lenox w Tajemniczym Ogrodzie. Dostrzegliśmy prawdziwą moc przyrody, która wywołała w nas pozytywne uczucia i chęć poznawania świata, który nas otacza.

Uczniowie klasy IV i V