Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole na stałe wpisany jest w kalendarz imprez szkolnych obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów , kierowanych pod ich adresem. Najmłodsza grupa dzieci przegotowała ciekawe wiersze i piosenki ,które prowadziły nas przez kraje Europy, dziadkowie i babcie, bardzo chętnie tańczyły razem z maluchami.
Dzieci z klas starszych złożyły przepiękne życzenia oraz śpiewały piosenki.
W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy na słodki poczęstunek.
Była też wspólna zabawa, a na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami.
Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.