Ciekawe lekcje chemii w przedszkolu

Ciekawe lekcje chemii w przedszkolu-eksperymentowanie małego chemika.                  W pierwszym tygodniu po feriach dzieci z oddziału przedszkolnego  na zajęciach miały okazję pierwszy raz odczuć i doświadczyć lekcję chemii.

Dla uczniów była to frajda a zarazem wyzwanie. Poznawały właściwości wody, smaki wody po dodaniu cukru, cytryny soli, stany skupienia. Obserwowały jak zmieniają się barwy po dodaniu różnych   kolorów farb, oraz jak się łączą tworząc nowy kolor. Kolejne ciekawe doświadczenie to” Wędrująca woda” „Mały wulkan w butelce”, oraz „Kolorowa piana”. Na zakończenie tygodnia dzieci wykonały masę porcelanową z której lepiły piękne aniołki, które stały się upominkiem dla najbliższych.

Poprzez  takie zajęcia chciałam pokazać dzieciom, że nauka chemii może być ciekawa, kolorowa i zabawna. Daje możliwość do kreatywnego i praktycznego zdobywania wiedzy oraz rozwijania ich umiejętności. Dzięki fascynującym doświadczeniom zainspirowałam dzieci do odkrywania świata pełnego chemicznych zagadek.

 Barbara Dębowska